کفپوش اپوکسی ساده

\r\n

سادگی همراه با یکپارچگی کفپوش های اپوکسی ساده خود را متفاوت از کفپوش ها قرار داده است. البته کفپوشهای اپوکسی چندین زیر شاخه دارد که مصارف مختلفی در دکوراسیون داخلی و صنعت دارد. اصول کفپوشهای اپوکسی ساده استفاده از یک یا چند رنگ ساده است ولی در جزییات تولید باهم متفاوت هستند. کفپوشهای اپوکسی بسته به نیاز ترکیبات شیمیایی خود را دارند. در استفده کفپوش اپوکسی در دکوراسیون داخلی معمولا یکدستی و مقاومت در برابر رطوبت بسیار حاض اهمیت است. کفپوش اپوکسی ایندور معمولا از شفافیت بالایی برخوردار است. امروزه در خانه های مدرت شرکتها و سازمانها از کفپوش اپوکسی استفاده شده است و پیشرفت حاض اهمیتی در تقضا دارد.

\r\n

 

\r\n
\r\n
\r\n

کفپوش اپوکسی

\r\n
\r\n
\r\n

انواع کفپوش اپوکسی

\r\n

1- کفپوش اپوکسی صنعتی

\r\n

2- کفپوش اپوکسی پارکینگ

\r\n

3-کفپوش اپوکسی بیمارستانی

\r\n

4- کفپوش اپوکسی سوله

\r\n

5- کفپوش اپوکسی ورزشی 

\r\n

 از ویژگی های کفپوش اپوکسی می توان حالت سایشی و ضربه ، یکپارچه بودن ، ضدآب بودن قابلیت ترمیم سریع،قابلیت شست و شو با انواع مواد شوینده را می توان بیان کرد.

\r\n
\r\n
\r\n

 

\r\n

 

\r\n

کفپوش اپوکسی چیست ؟

\r\n

کفپوش اپوکسی (epoxy flooring) و پلی اورتان نوعی کفپوش از خانواده بسپار (polymer) با کاربرد صنعتی و خانگی است که قابلیت پیاده‌سازی و اجرا بروی انواع سطوح به ویژه سطوح بتنی  و سرامیک را دارد. کفپوش اپوکسی با ضخامت کم ، عایق رطوبتی و حرارتی و حتی آنتی باکتریال ومقاوم در برابر مواد شیمیایی بسیار کارآمد و مستحکمی است که برای انواع سطوح بیمارستانی، سالن‌های ورزشی، محیطهای مسکونی، کارخانه‌های صنعتی و… کاربرد دارد. این کفپوش نسبت به انواع دیگر کفپوش قیمت معقولتر، کاربرد گسترده‌تر و استحکام بیشتری برخوردار است. از لحاظ زیبایی بصری نیز ظاهر درخشان و براقی به محیط داخلی می بخشد و به دلیل عایق رطوبتی و شیمیایی بودن، قابلیت شستشو داشته و در تسریع نظافت محیط تاثیر مثبتی دارد . همچنین رنگبندی متنوع کفپوش‌ اپوکسی به شما طیف وسیعی را ارائه می دهد و قدرت انتخاب شما را بالا می برد.

\r\n

 

\r\n

 

\r\n
\r\n
\r\n

کفپوش اپوکسی در منزل

\r\n

به دلیل همین ویژگی‌ها بسیاری از دکوراسیون داخلی و خارجی از اپوکسی در آثار خود بهره می‌برند. تنوع رنگ در کنار استحکام بالای کفپوش اپوکسی برای طراحان و سفارش‌های خاص کارفرماهای آنان ظاهر شیک و آراسته در کنار تجلل و ویژه بودن را به ارمغان می‌آورد. قیمت مناسب نیز ویژگی بارز دیگر کفپوش‌های اپوکسی است که این نوع از کفپوش را در مرکز توجه همگان قرار داده است. به دلیل رنگبندی متنوع قابلیت طراح را در جذاب‌تر کردن دکوراسیون داخلی محیط افزایش می دهد و طراح و کارفرمای خاصش را راضی خواهد کرد.

\r\n
\r\n
\r\n

انواع کفپوش اپوکسی

\r\n
\r\n
\r\n

 

\r\n

 

\r\n
\r\n
\r\n

کفپوش اپوکسی

\r\n
\r\n
\r\n

اجرای کفپوش اپوکسی

\r\n

برای اینکه کفپوش اپوکسی طول عمر بیشتری داشته باشد باید مواردی را برای حفظ و نگهداری انها رعایت نمود. قبل از نصب کفپوش های اپوکسی باید سطح را کاملا تمیز باشد و عاری از چربی یا اجزای سست و لغزنده باشد و آن را به طور کامل خشک نماییم. قبل از مخلوط نمودن روکش و هاردنر لازم است روکش به مدت حدود ۲ دقیقه میکس شود. پس از اجرا می توان تجهیزات را توسط تینر اپوکسی شستشو داد. پس از آماده شدن کف باید قبل از یک ساعت از تمامی مواد استفاده شود چون بعد از گذشت یک ساعت حالت اولیه خود را از دست می دهد و دیگر قابل استفاده نخواهد بود..

\r\n
\r\n
\r\n

 

\r\n
\r\n
\r\n

کاربرد کفپوش اپوکسی

\r\n

پرایمر بتن : پرایمر فلزی برای لوله ها و مخازن و لوله های آب آشامیدنی – پرایمر برای سر جوشها و اتصالات .

\r\n

پرایمر فلزی : برای مخازن سکوهای نفتی ، کشتی ها، پل ها، خطوط ارتباطی لوله های نفت – پرایمر فلزی برای مخازن و لوله های زیر زمینی .

\r\n

لاک : برای مدارهای چاپی و سیم – بتونه اپوکسی درزگیر – ملات کفپوش اپوکسی .

\r\n

رنگ : با حلال براق یا مات با فام های دلخواه – رنگ بدون حلال براق یا مات با فام های دلخواه

\r\n

روکش : خود تراز اپوکسی برای بتن کف – ورنی اپوکسی

\r\n
\r\n
\r\n

کفپوش اپوکسی

\r\n
\r\n
\r\n

 

 

کفپوش اپوکسی - اجرای کفپوش اپوکسی