اخبار و مقالات مرتب با کلینیک ساختمانی لوتوس

 در این دپارتمان تمامی اخبار در رابطه با تلکنولوژی کفپوش سه بعدی - سقف کشسان - پوستر دیواری و کفپوش سه بعدی متحرک در قالب مقالات توسط کلینیک ساختمانی لوتوس به اشتراک گذاشته می شود. از جمله مباحث مفید درباره انواع چاپ ها مانند چاپ استیکر - چاپ سقف کشسان - چاپ پوستر دیواری و تکنولوژی چاپ یووی به صورت روزانه در این دپارتمان رونمایی می شود تا باشد به دانش شما بازدید کنندگان محترم افزاید.

 

رش سنگ و ژئود آرت

در ابتدای این جلسه و قبل از شروع آمورش ها، لازم است اول توضیح مختصری در مورد ژئود و ژئود آرت به شما بدهیم. ژئود یا پوک سنگ ساختارهای رسوبی هستند که در سنگ های آتش فشانی ایجاد میشوند و معمولا به صورت لایه هایی کریستالی با رنگ های رنگین کمانی اند. ساخت تابلوهایی که شکل درونی این سنگ ها و جلوه های زیبای طبیعت رو یادآور میشوند هنری است که در سراسر دنیا بسیار گسترده و پرطرفدار است.

آبستره و پورینگ

در این جلسه قصد داریم دو نوع تکنیک مختلف رو به شما آموزش دهیم. تکنیک اول تکنیک کشیدن رنگ روی سطح است که افکتی که ایجاد میکند بسیار مناسب برای کشیدن زمینه نقاشی هاست و تکنیک دوم هم مربوط به کاربرد نی و سشوار در هدایت رنگ ها روی سطح است.

دنقاشی آبستره رزین ر چهارمین جلسه از این کلاس قصد داریم شما رو با کاربرد فضای منفی در نقاشی های آبستره و یا انتزاعی آشنا کنیم. فضای منفی در نقاشی به مرز بین اشکال، رنگ ها و بافت های اثر گفته میشود و یا به بخش هایی که خودشون جزئی از عناصر تشکیل دهنده اصلی اثر هستند و یا زمینه ای هستند که عناصر در اون قرار دارند. به زبانی ساده تر فضای منفی بخشی از اثر است که عموما بیشترین حجم از فضای اثر رو در بر میگیرد اما بیشترین توجه رو به باقی قسمت های اثر جلب میکند. در واقع با استفاده از سادگی که یک زمینه یک نواخت میتواند بسازد، بخش دیگری از اثر که در اون از رنگ ها و فرم ها استفاده ای چشم گیر شده جلوه بهتری پیدا خواهد کرد.

نقاشی آبسترهاگر شما هم پیش از این علاقمند به نقاشی انتزاعی با رزین و یا حتی رنگ اکریلیک بوده باشید، به طور قطع انواع و اقسام تابلوهایی که با مضمون دریا و ساحل کشیده شده اند رو دیده اید. در این جلسه قصد داریم به شما نشان دهیم که ساخت چنین منظره های خارق العاده به هیچ وجه کار دشواری نیست و شما با استفاده از ابزار ساده ای که در جلسه قبل معرفی شد و رزین و رنگ های خمیری میتوانید خالق اثری متفاوت باشید.

پورینگ (pouring) برای شروع آموزش تکنیک های این کلاس یکی از پر طرفدار ترین تکنیک هایی که در نقاشی آبستره با رنگ رزین یا رنگ اکریلیک به کار میرود رو برای شما انتخاب کردیم. این تکنیک که اصطلاحا لیوان برگردان نامیده میشود، تکنیک پر کاربردی است که نتیجه ی حاصل از اون هم زمینه ای ابر و بادی خواهد بود. نکته ی خارق العاده ای که در مورد اکثر تکنیک های نقاشی انتزاعی وجود دارد این است که اتفاقی که بعد از ترکیب رنگ ها روی سطح خواهد افتاد، از قبل تا حد زیادی غیر قابل پیشبینی خواهد بود و همین موضوع این هنر رو جذاب و بی همتا میکند.

هنر آبسترهقبل از شروع آموزش های کلاس، لازم است توضیحی مختصر در مورد نقاشی آبستره برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این هنر بدهیم. نقاشی انتزاعی هنری است که در اون از ترکیب رنگ ها، فرم ها و بافت ها استفاده میشود تا اشکالی عموما تصادفی اما زاییده ذهن خلاق خالق اثر تولید شود. این هنر به واسطه اینکه قوانین و عرف های حاکم بر سبک های قبلی رو ندارد، چه از جانب مواد و ابزار، و چه تکنیک هایی که در اون به کار گرفته میشود، کاملا بی حد و مرز است و آثاری که در اون خلق میشوند هم بسیار متنوع خواهد بود.

انگشتر چوب و رزین طرح شفق قطبی

با جلسه آخر کلاس در خدمت شما هستیم. اگر تا به اینجا همراه ما بوده باشید، تکنیک های لازم برای ساخت و پرداخت و پولیش قطعات چوب و رزین و ساخت زیورآلات متنوع رو آموخته اید و تنها بخش باقی مانده از کلاس آموزش نحوه ساخت انگشترهای زیبای چوب و رزینی است که ما این جلسه از کلاس رو تماما به این مبحث اختصاص داده ایم.

آموزش نحوه ایجاد سوراخ آویز

در این جلسه قصد داریم اخرین مرحله از آماده سازی های لازم برای ساخت زیورآلات چوب و رزین رو به شما آموزش دهیم و اون هم نحوه ایجاد سوارخ بر روی چوب و یا رزین برای رد کردن زنجیر یا نخ از این قطعه دست ساز زیبا است که ساخته اید.

آموزش پولیش رزین و چوب

در این جلسه کلاس شما رو با روش پولیش دادن قطعات چوب و رزین آشنا میکنیم، اهمیت این مرحله از اینکار در این است که از این طریق میتوانید جلای قطعات چوبی و رزین که پس از بریده شدن و سمباده خوردن تا حد زیادی از بین رفته، با استفاده از نمد و صابون پولیش تا حد زیادی احیا کرده و سپس کار رو با کمک شیر پولیش به اتمام برسانید، و نتیجه ای که مد نظرتون هست رو به دست بیارید.

آموزش سمباده کشیدن رزین و چوب

در ادامه مراحل برش و پرداخت قطعات رزین و چوب، بعد از اینکه کار رو به شکلی که میخواهیم برش دادیم، حالا نوبت به کار سمباده کشی قطعه است. سمباده کشی یک از مراحل پرداخت قطعات رزینی است که در اون با استفاه از سمباده های زبر و نرم تیزی حاصل از برش با اره رو از بین می بریم.

 

اخبار و مقلات مرتبط با کفپوش سه بعدی - سقف کشسان - پوستر دیواری و چاپ استیکر و پوستر